2014 Desert Premier Division Far West Regional League
Team Schedules - BU13 Premier Round 1
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A10 : Sereno 02 Chelsea White33331333325 8  21  4  3 0
 A4 : La Roca Premier-TJ33333001319 6  10  8  0 0
 A9 : San Tan Legacy 02 Red Boy33033003318 6  6  7  5 0
 A7 : SC del Sol-02 Leebrook00331333016 5  6  8  3 0
 A8 : Arizona Hammers 02 GSPA33131030014 4  2  21  6 1
 A5 : NM Rush 0213030100311 3  0  17  1 0
 A3 : Fire FC Premier 02 MH00100313311 3  0  15  3 0
 A1 : Colorado Storm 02B Copa30300000x6 2  -14  17  2 0
 A6 : Barcelona academy 021000011104 0  -15  26  6 3
 A2 : Colorado Storm North Roya00000100x1 0  -16  29  2 1

Bracket - Friday, September 19, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1200  Park City Sports Complex-Utah  06:00 PM  03 A1 vs A3Colorado Storm 02B Copa 1 vs.Fire FC Premier 02 MH0
 1201  Park City Sports Complex-Utah  06:00 PM  01 A4 vs A2La Roca Premier-TJ 3 vs.Colorado Storm North Roya1
 1239  Park City Sports Complex-Utah  06:00 PM  02 A5 vs A6NM Rush 02 0 vs.Barcelona academy 020

Bracket - Saturday, September 20, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 241666  Park City Sports Complex-Utah  09:00 AM  01 A1 vs A9Colorado Storm 02B Copa 0 vs.San Tan Legacy 02 Red Boy1
 1238  Park City Sports Complex-Utah  09:00 AM  02 A4 vs A7La Roca Premier-TJ 1 vs.SC del Sol-02 Leebrook0
 1206  Park City Sports Complex-Utah  09:00 AM  03 A5 vs A3NM Rush 02 3 vs.Fire FC Premier 02 MH1
 241661  Ecker Middle School-Utah  11:00 AM  2 A10 vs A2Sereno 02 Chelsea White 8 vs.Colorado Storm North Roya1
 1221  Ecker Middle School-Utah  11:00 AM  1 A8 vs A6Arizona Hammers 02 GSPA 5 vs.Barcelona academy 022

Bracket - Sunday, September 21, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 241655  Ecker Middle School-Utah  10:00 AM  3 A5 vs A10NM Rush 02 1 vs.Sereno 02 Chelsea White3
 1215  Ecker Middle School-Utah  10:00 AM  4 A6 vs A1Barcelona academy 02 0 vs.Colorado Storm 02B Copa1
 1213  Ecker Middle School-Utah  10:00 AM  2 A8 vs A2Arizona Hammers 02 GSPA 4 vs.Colorado Storm North Roya3
 241664  Ecker Middle School-Utah  12:00 PM  3 A9 vs A7San Tan Legacy 02 Red Boy 1 vs.SC del Sol-02 Leebrook0

Bracket - Friday, October 31, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1210  Bettye Wilson-Nevada  05:00 PM  06 A1 vs A5Colorado Storm 02B Copa 0 vs.NM Rush 024
 241665  Bettye Wilson-Nevada  06:45 PM  05 A10 vs A6Sereno 02 Chelsea White 5 vs.Barcelona academy 020
 1232  Bettye Wilson-Nevada  06:45 PM  02 A2 vs A7Colorado Storm North Roya 0 vs.SC del Sol-02 Leebrook1
 1237  Bettye Wilson-Nevada  06:45 PM  03 A3 vs A8Fire FC Premier 02 MH 2 vs.Arizona Hammers 02 GSPA2
 241654  Bettye Wilson-Nevada  06:45 PM  04 A4 vs A9La Roca Premier-TJ 1 vs.San Tan Legacy 02 Red Boy0

Bracket - Saturday, November 01, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 241653  Bettye Wilson-Nevada  10:30 AM  01 A3 vs A10Fire FC Premier 02 MH 0 vs.Sereno 02 Chelsea White3
 1234  Bettye Wilson-Nevada  10:30 AM  02 A4 vs A5La Roca Premier-TJ 4 vs.NM Rush 020
 1225  Bettye Wilson-Nevada  10:30 AM  03 A8 vs A1Arizona Hammers 02 GSPA 4 vs.Colorado Storm 02B Copa1
 241669  Bettye Wilson-Nevada  12:15 PM  01 A2 vs A9Colorado Storm North Roya 0 vs.San Tan Legacy 02 Red Boy2
 1199  Bettye Wilson-Nevada  12:15 PM  06 A6 vs A7Barcelona academy 02 2 vs.SC del Sol-02 Leebrook5
 1205  Bettye Wilson-Nevada  03:45 PM  01 A4 vs A1La Roca Premier-TJ 3 vs.Colorado Storm 02B Copa0
 241660  Bettye Wilson-Nevada  05:30 PM  01 A9 vs A3San Tan Legacy 02 Red Boy 2 vs.Fire FC Premier 02 MH1

Bracket - Sunday, November 02, 2014
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1198  Bettye Wilson-Nevada  10:30 AM  09 A5 vs A8NM Rush 02 4 vs.Arizona Hammers 02 GSPA4
 241657  Bettye Wilson-Nevada  10:30 AM  06 A7 vs A10SC del Sol-02 Leebrook 1 vs.Sereno 02 Chelsea White1
 1207  Bettye Wilson-Nevada  12:15 PM  04 A6 vs A2Barcelona academy 02 3 vs.Colorado Storm North Roya3

Bracket - Wednesday, March 25, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 241659  Reach 11-Arizona  06:30 PM  01 A9 vs A10San Tan Legacy 02 Red Boy 0 vs.Sereno 02 Chelsea White2

Bracket - Thursday, March 26, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1204  Reach 11-Arizona  08:00 PM  01 A7 vs A8SC del Sol-02 Leebrook 3 vs.Arizona Hammers 02 GSPA1

Bracket - Friday, April 03, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1229  Lakeside Sports Complex-Utah  05:00 PM  1 A3 vs A4Fire FC Premier 02 MH 3 vs.La Roca Premier-TJ1

Bracket - Friday, April 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 241663  Casa Grande-Arizona  03:00 PM  6 A10 vs A4Sereno 02 Chelsea White 2 vs.La Roca Premier-TJ1
 1216  Casa Grande-Arizona  03:00 PM  5 A7 vs A5SC del Sol-02 Leebrook 1 vs.NM Rush 020
 1233  Casa Grande-Arizona  05:00 PM  6 A3 vs A6Fire FC Premier 02 MH 2 vs.Barcelona academy 022
 241658  Rose Mofford-Arizona  06:30 PM  3 A8 vs A9Arizona Hammers 02 GSPA 2 vs.San Tan Legacy 02 Red Boy1

Bracket - Saturday, April 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 1211  Casa Grande-Arizona  08:00 AM  3 A6 vs A4Barcelona academy 02 1 vs.La Roca Premier-TJ1
 1220  Casa Grande-Arizona  10:00 AM  2 A1 vs A7Colorado Storm 02B Copa 0 vs.SC del Sol-02 Leebrook2
 241667  Casa Grande-Arizona  10:00 AM  1 A10 vs A8Sereno 02 Chelsea White 2 vs.Arizona Hammers 02 GSPA0
 1224  Casa Grande-Arizona  10:00 AM  3 A2 vs A3Colorado Storm North Roya 0 vs.Fire FC Premier 02 MH4
 241662  Casa Grande-Arizona  10:00 AM  5 A9 vs A5San Tan Legacy 02 Red Boy 2 vs.NM Rush 021
 1212  Casa Grande-Arizona  04:00 PM  4 A7 vs A3SC del Sol-02 Leebrook 1 vs.Fire FC Premier 02 MH2
 1217  Casa Grande-Arizona  04:00 PM  3 A8 vs A4Arizona Hammers 02 GSPA 1 vs.La Roca Premier-TJ3

Bracket - Sunday, April 12, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 241668  Casa Grande-Arizona  08:00 AM  3 A10 vs A1Sereno 02 Chelsea White 3 vs.Colorado Storm 02B Copa0
 1228  Casa Grande-Arizona  08:00 AM  4 A2 vs A5Colorado Storm North Roya 2 vs.NM Rush 024
 241656  Casa Grande-Arizona  08:00 AM  5 A6 vs A9Barcelona academy 02 0 vs.San Tan Legacy 02 Red Boy4






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.